Jak się przygotować do sesji zdjęciowej na potrzeby firmy? Obecnie budowanie wizerunku firmy w dużej mierze opiera się na stronie wizualnej, dlatego każdy pracownik zaangażowany do sportretowania się, powinien do takiej sesji odpowiednio się przygotować. Oczywiście, przygotowanie mężczyzny i kobiety do zdjęć różni się pod kilkoma względami. Jeśli nie czujesz się pewnie, a czeka cię biznesowa sesja zdjęciowa, zerknij na nasz krótki poradnik!

Po pierwsze ubrania

To na pewno kwestia, która spędza ci sen z powiek. Ale nie ma co się stresować, bo dobór odpowiedniego stroju wcale nie jest taki trudny. Jeśli chodzi o sesje biznesowe, postaw na elegancję i prostotę! Dopasowana sukienka lub sprawdzony komplet – ważne, by ubranie było w jednolitych kolorach. Oddaj je przed sesją do pralni, żeby było czyste i starannie wyprasowane, a włóż na siebie tuż przed zdjęciami.

Po drugie – dodatki

 

Zadbaj również o to, by wszystkie dodatki były dopasowane i czyste. Np. buty na wysokim obcasie, elegancka torebka (ale to niekoniecznie), rajstopy, zegarek, biżuteria. Detale są naprawdę bardzo ważne, co więcej, dzięki nim możemy wyrazić swój charakter i osobowość. Nie bój się użyć jakiegoś mocniejszego akcentu, np. do granatowej sukienki załóż różowe szpilki – jeśli wszystko będzie stonowane i pasujące do siebie, może zrobić nieprawdopodobne wrażenie!

Po trzecie – makijaż

 

Makijaż do zdjęć różni się od makijażu, który robimy na co dzień. Przede wszystkim dzień przed sesją zdjęciową polecamy zrobić peeling na twarzy, dzięki czemu na fotografiach nie będzie widać suchych skórek, no i makijaż lepiej dopasuje się do skóry. Teraz przejdźmy do makijażu. Jeśli nie chcesz wcześniej oddać się w ręce profesjonalnej makijażystki, przyłóż szczególną uwagę do podkładu i pudru. Wyrównaj koloryt skóry, użyj matującego pudru, a gdzie trzeba - rozświetl twarz. Wskazany jest również róż i brązer, dzięki którym możesz popracować nad wyeksponowaniem konturów twarzy. Jeśli chodzi o malowanie oczu i ust, wybierz jeden z tych elementów i go wyeksponuj! Np. pomaluj oczy delikatniej, a usta mocno. Nie chodzi o to, by się przemalować lub wyglądać nienaturalnie, ale na zdjęciu można pozwolić sobie na więcej szaleństw niż na co dzień.

Ostatnie - detale

 

Nie zapomnij o tym, by zadbać o swoje paznokcie i wyregulować brwi! Na takie szczegóły zwraca się olbrzymią uwagę. Oczywiście, istotna będzie również fryzura, najlepiej robić zdjęcia po wizycie u fryzjera i odświeżeniu nieco swojego wizerunku. Naprawdę, magia zdjęć jest nie do ocenienia! Zadbaj również o to, by się zrelaksować i wyspać przed sesją, bo niestety, ale i takie szczegóły się nie ukryją przed aparatem.

Warto przeczytać