Obecnie sesje biznesowe są praktycznie podstawą w budowaniu wizerunku danej firmy. Nie ma sposobu, by od tego uciec. I o ile kobietom łatwiej przychodzi przygotowanie się do takich zdjęć, to mężczyźni w wielu kwestiach wykazują się dosyć słabą wiedzą.

Poradnik dla mężczyzny

 

 

Prezes i najważniejsze osoby w firmie muszą posiadać oficjalne fotografie obowiązkowo. Ale nie tylko oni tworzą firmę, coraz bardziej popularne staje się tworzenie profilów na stronach www dla pozostałych pracowników, np. kierowników czy osób odpowiedzialnych za dane działy. Statystyki mówią same za siebie, budowanie w ten sposób wizerunku firmy się opłaca, ogólnie mówiąc. Tylko jak przygotować się do takiego zdjęcia?

Odpocznij

 

 

Przede wszystkim sesja powinna być zaplanowana odpowiednio wcześniej. Każdy pracownik na zdjęcia powinien przyjść wyspany i zrelaksowany, więc np. dobrą taktyką byłoby zrobienie wolnego dnia w pracy tego dnia, by nikt już nie myślał o innych problemach. Uwierzcie, że na zdjęciach widać więcej, niż można by przypuszczać.

Dobór stroju

W zależności od stanowiska, wypada ubrać się odpowiednio profesjonalnie. Tutaj trzeba też wziąć pod uwagę kolory stroju – zapytać wcześniej, jakie tło jest przewidziane dla sesji. Dla osób na wysokich stanowiskach polecamy raczej gładkie i stonowane garnitury oraz jednobarwne koszule. Charakter osoby, osobowość i charyzmę można ładnie podkreślić dodatkami, np. bardzo popularnymi teraz wyróżniającymi się skarpetkami, muszką zamiast krawatu lub zabawnymi zapinkami. Chodzi o to, by takie elementy nie przytłoczyły zdjęcia. Cały stój powinien być wyprasowany i czysty. Odradzamy kraciaste czy pasiaste koszule, bo niekoniecznie wypadną dobrze przed obiektywem. Ma być elegancko, profesjonalnie, z klasą i … prosto!

Zarost i fryzura

Tutaj kwestia nieco się komplikuje, szczególnie jeśli chodzi o panów. Generalnie rzecz biorąc, warto byłoby przed biznesową sesją odwiedzić sprawdzonego fryzjera - ponieważ włosy lepiej prezentują się przystrzyżone i dopasowane do kształtu twarzy. To samo dotyczy miłośników zarostu, jeśli hodujesz brodę, odwiedź wcześniej odpowiednie osoby i ją przystrzyż. Dla miłośników zarostu - dwu-trzy dniowy zarost też może wyglądać dobrze, ale to zależy od charakteru osoby. Generalnie lepiej się ogolić, bo to sprawia wrażenie bardziej schludnego i profesjonalnego podejścia.

Inne rady

 

Dobry fotograf będzie wiedział, jak sprawić, by fotografowane osoby wyglądały jak najlepiej. Dlatego nie ma żadnych powodów do stresu, przecież podczas sesji na bieżąco można oglądać zdjęcia i się konsultować, a na pewno efekty takiej współpracy zadowolą i modela, i fotografa, a później - klienta.

Warto przeczytać