​Sprawne zarządzanie logistyką i monitoring to klucz do sukcesu firmy transportowej. Niestety, ponieważ pracownicy pokonują znaczne odległości, to ciężko jest zweryfikować czy faktycznie w tym czasie pracowali, czy na przykład wydłużyli czas postoju, aby sztucznie zwiększyć ilość przepracowanych godzin. Z pomocą przychodzą w takiej sytuacji narzędzia do monitoringu pracy. Dzięki nim można zadbać o optymalizację kosztów i zwiększyć efektywność kierowców. Dlaczego warto korzystać w lokalizatorów GPS w firmie zajmującej się transportem? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o monitoringu GPS!

Lokalizator GPS  - na czym to polega?

Lokalizator GPS to urządzenie, które ma na celu śledzenie położenia pojazdu. Dodatkowo pozwala on na określenie prędkości samochodu oraz ilości spalonego paliwa, a dzięki technologii GPS otrzymujemy rzetelne dane w czasie rzeczywistym. Lokalizator GPS, może zostać podłączony do systemu monitorowania pojazdów, który ułatwi analizę danych. Dobrze zaprojektowany i zintegrowany system zapewni kompleksowe wsparcie przy zarządzaniu flotą. Lokalizator przy pomocy GPS śledzi bieżącą lokalizację pojazdu, jego prędkość i ilość spalonego paliwa. Natomiast klient dzięki integracji lokalizatora z systemem do monitoringu ma dostęp do danych i może wysunąć wnioski. Jest to świetne rozwiązanie, zarówno w przypadku rozbudowanej floty jak i monitoringu aut prywatnych. 

Dlaczego warto zainwestować w lokalizator GPS?

Zastosowanie lokalizator GPS i systemu do monitoringu niesie wiele korzyści. Przede wszystkim jest to ogromne wsparcia przy zarządzaniu flota pojazdów. Tak naprawdę sprawdzanie aktualnego położenia pojazdów jest podstawą jeśli chodzi o kierowanie firmą transportową. Monitoring pozwala na kontrolowanie, w jakim miejscu znajduje się samochód tak naprawdę na całym świecie. Dzięki temu można dokładniej określić, jakim trasami jeżdżą kierowcy, z jaką prędkością. Wykorzystanie technologii GPS to dokładne określenie lokalizacji pojazdów. To również pozwala na ocenę pracy kierowców oraz uniknięcie przez nich nadużyć. Z łatwością można wychwycić przedłużanie przez nich postoi, wykorzystanie dłuższych tras, które mają wydłużyć ilość przepracowanych godzin. Można również sprawdzić, czy trasa przebyta pojazdem była w celach prywatnych, czego nie można ocenić bez lokalizatora GPS. Stałe monitorowanie pojazdów, uzyskiwanie bieżących danych pozwala na szybkie reagowanie w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dane historyczne pozwolą na analizę i optymalizację tras, zużycia paliwa w celu poprawy wydajności i efektywności pracy, a to przyniesie korzyści finansowe.  Zaawansowane systemy mają funkcje rejestrowania spalania paliwa, które sprawdzi się przy optymalizacji kosztów. Taka funkcja pozwala na dokładne rozliczanie faktur ze stanem rzeczywistego spalenia podczas jazdy. 

Decydując się na zainwestowanie w lokalizator GPS zwiększymy bezpieczeństwo i ochronę pojazdów. W razie wypadku kierowca zostanie dokładnie zlokalizowany. Dodatkowo w przypadku próby kradzieży pojazdu uruchomiony zostanie alarm, a tylko osoby uprawnione do korzystania z pojazdu będą mogły do niego wsiąść. Jeśli jednak ulegnie kradzieży, to zostanie on zlokalizowany, a wszelkie rozmowy będą rejestrowane poprzez wbudowany mikrofon. Często zdarza się również, że kierowcy, którzy nie przestrzegają zasad ruchu drogowego, jednak nie da się tego wykryć na odległość bez odpowiedniego urządzenia. Dzięki lokalizatorowi można kontrolować czy kierowcy jeżdżą bezpiecznie i wyciągać konsekwencje, co przyczyni się mniejszej ilości wypadków drogowych.

ASNET MONITORING  - firma godna zaufania i co ich wyróżnia? 

Jak wybrać lokalizator GPS spośród szerokiej oferty? Warto zdecydować się na firmę z doświadczeniem, oferującą wysokiej jakości usługi. ASNET MONITORING to marka, która jest na rynku już od ponad 20 lat. To doświadczeni specjaliści, którzy oferują doskonały sprzęt oraz wsparcie. W ich ofercie znajdują się narzędzia, które  zapewnią dostęp do map i lokalizacji pojazdów na całym świecie oraz całodobowy monitoring danych. Ich wykwalifikowany zespół kontroluje bezpieczeństwo pojazdów w Alarmowym Centrum Monitoringu. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie internetowej -> https://asnetgps.pl. Sprawdź ofertę ASNET i zadbaj o bezpieczeństwo i efektywność twojej pojazdów. 

Warto przeczytać