W przedsiębiorstwach efektywna logistyka polega na koordynowaniu wszystkich procesów w łańcuchu dostaw w możliwie najkrótszym czasie. Podejmując współpracę z firmą logistyczną przedsiębiorcy otrzymują kompleksowe rozwiązania dostosowane do potrzeb biznesu. Dodatkowo optymalizacja i wdrażanie usprawnień przez firmy logistyczne pomagają klientom osiągnąć przewagę konkurencyjną. Jakie rozwiązania logistyczne mogą przyczynić się do sukcesu przedsiębiorców?

Kompleksowe usługi dla firm

Coraz większe wymagania klientów wymuszają na operatorach logistycznych stosowanie efektywnych rozwiązań z zakresu transportu krajowego i międzynarodowego. Profesjonalne firmy logistyczne zawsze dążą do optymalizacji kosztów transportu dla swoich klientów. Jednym z czołowych operatorów logistycznych w Polsce jest Grupa Raben oferująca usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Specjaliści rekomendują efektywny czasowo i najbardziej opłacalny rodzaj transportu w zależności od specyfiki towaru oraz wymagań klienta. Do zakresu usług Grupy Raben należą przede wszystkim transport krajowy i międzynarodowy, transport morski, kolejowy i lotniczy, transport intermodalny, transport całopojazdowy oraz logistyka kontraktowa wraz z całym wachlarzem usług dodatkowych. Specjaliści z Grupy Raben dostosowują ofertę do potrzeb każdego biznesu, realizując wysyłki od jednej palety aż do transportu całopojazdowego.

Logistyka kontraktowa – zaplecze dla każdego biznesu

Logistyka kontraktowa to ogół operacji wykonywanych na powierzchni magazynowej, czyli magazynowanie, obsługa logistyczna e-commerce oraz usługi dodane takie jak np. co-packing czy co-manufakturing. Usługa obejmuje całość operacji na magazynie, takie jak przyjęcia towaru, kompletację, konfekcjonowanie, obsługę zwrotów, zarządzanie paletami oraz przygotowanie transportów zgodnie z zaleceniami sieci handlowych. W ramach logistyki kontraktowej Grupa Raben oferuje swoim klientom nowoczesną i wyspecjalizowaną infrastrukturę, innowacyjne rozwiązania oraz projektowanie i obsługę łańcucha dostaw dla kluczowych graczy sektora FMCG i retail. Magazyny Grupy są dostosowane do różnego typu produktów, w tym wymagających specjalnych warunków składowania. Outsourcing w zakresie logistyki magazynowej oznacza dla klientów nie tylko profesjonalną usługę, ale również oszczędności. Własne magazyny, zespół pracowników czy wyspecjalizowana flota samochodowa generują ogromne koszty, których można uniknąć decydując się na powierzenie wszystkich kluczowych operacji specjalistom.

Nowoczesne technologie w logistyce

W całym łańcuchu dostaw dużą rolę odgrywają rozwiązania umożliwiające sprawną wymianę danych pomiędzy kilkoma podmiotami. Specjaliści z Grupy Raben dysponują zintegrowanymi systemami magazynowymi oraz transportowymi. Dzięki takim rozwiązaniom pracownicy mają pełną kontrolę nad wszystkimi procesami. Wszystkie dane zbierane są w jeden system widoczny dla klienta, czyli myRaben. Daje to możliwość uzyskania niezbędnej wiedzy w czasie rzeczywistym, co z kolei pozwala na dokładnie planowanie operacji. Narzędzie myRaben to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające składanie zleceń, śledzenie przesyłki czy zarządzanie magazynem. System został wzbogacony o parametr ETA, który dostarcza informacji o planowanym czasie dostawy. Wykorzystanie nowych technologii oznacza większą wydajność procesów logistycznych, wychodzącą poza dotychczasowe schematy. Więcej informacji o usługach firmy można znaleźć na stronie https://polska.raben-group.com/

Warto przeczytać