​Parkingi, miejsca garażowe to obecnie bardzo ważny temat. Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie auta, co sprawia problem z jego przechowywaniem. Parkowanie w nieodpowiednich miejscach, zajmowanie nieswojego miejsca parkingowego to powszechne zjawisko. Jak zabezpieczyć parking i miejsca postojowe? Dlaczego warto zainwestować w automatyczne słupki parkingowe? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o automatycznych słupkach parkingowych.

Słupki parkingowe automatyczne - co to jest?

Na pewno każdy kojarzy słupki parkingowe, które blokują miejsce postojowe i trzeba je ręcznie składać, aby wjechać. Ręczna obsługa słupków parkingowych może być uciążliwa. Innym rozwiązaniem w zaporach drogowych są wszelkiego rodzaju szlabany, słupki metalowe, betonowe. Słupki metalowe i betonowe niestety mają ogromną wadę, nie da się ich tak łatwo usunąć. W takiej sytuacji idealnym narzędziem będą słupki parkingowe automatyczne, które można wysunąć i opuścić w dowolnym momencie. Zbudowane są z cylindra, który jest zabetonowany w ziemi,  wysuwanej głowicy oraz mechanizmu napędzającego ruch głowicy. Często jest to mechanizm elektromechaniczny lub hydrauliczny. Słupki automatyczne są łatwe w instalacji, przy czym są wytrzymałe i posłużą na długie lata. 

Zalety automatycznych słupków parkingowych

Dlaczego warto zastosować słupki automatyczne? Przede wszystkim, dlatego, że jest to niezwykle wygodne i wszechstronne rozwiązanie. Na rynku dostępne są słupki o różnych wymiarach, z dodatkowym oświetleniem czy z twardszych materiałów, które będą odporne na deszcz, mróz i inne skrajne warunki atmosferyczne. Oprócz odporności na czynniki zewnętrzne cechują się one wygodą użytkownika. Do ich obsłużenia potrzebny jest pilot, co wpływa na komfort korzystania z przestrzeni, na której są zainstalowane. Dodatkowo niektóre modele posiadają nawet specjalne czytniki, więc niepotrzebny jest nawet pilot. Zaletą słupków parkingowych automatycznych jest także ich minimalistyczny wygląd, będą wyglądać jak element krajobrazu, nie rażąc w oczy. 

Zastosowanie słupków automatycznych

Słupki parkingowe automatyczne, tak naprawdę nie posiadają przeciwwskazań do ich instalacji. Wynika to z ich różnorodności. Słupki automatyczne mogą być zastosowane w każdym miejscu, gdzie stosowane są inne blokady drogowe. Dzięki wszechstronności zastąpią szlabany drogowe, słupki betonowe i stałe, słupki przenośne czy blokady składane. Słupki automatyczne są bardziej odporne na działania pogody, ale również na uderzenia pojazdów. To idealne rozwiązanie do parkingów i zarezerwowanych miejsc postojowych. Dobrze sprawdzą się także jako zapora terenów strzeżonych, prywatnych. 

Oferta sklepu Elektrobim

Wybierając słupki automatyczne, warto sprawdzić ofertę sprawdzonego sprzedawcy. Uwagę powinien przyciągnąć asortyment https://www.elektrobim.pl. Elektrobim to dystrybutor napędów do bram, siłowników elektrycznych, a także automatyki. W ofercie znajdują się słupki automatyczne, która sprawdzą się na drogach o dużym natężeniu ruchu. Decydując się na zakup w tym sklepie, dostajecie również 3-letnią gwarancję, jeśli skorzystacie z montażu wykonanego przez autoryzowanego instalatora. Fachowe wsparcie, profesjonalny kontakt z klientem, gwarancja wysokiej jakości produktów to znaki rozpoznawcze Elektrobim. Wybierając produkty zakupy w tym miejscu, nie będziecie zawiedzeni! 


 

Warto przeczytać