Łazienka obecnie jest tym pomieszczeniem w domu, co do którego aranżacji przywiązujemy coraz większą uwagę. Z pewnością nie jest to już tylko i wyłącznie miejsce, w którym wykonuje się dane czynności higieniczne, ale także i wnętrze, w którym chcemy się zrelaksować po ciężkim dniu i odpocząć. Z tych właśnie względów ważna jest nie tylko funkcjonalność wszystkich produktów, ale także i ich estetyka. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat designerskiego wyposażenia łazienki - tego czym naprawdę jest i na jakie elementy warto jest postawić - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

 

 Designerskie wyposażenie łazienki - czyli jakie?

Obecnie łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Tak naprawdę często jedynymi ograniczeniami jest nasza wyobraźnia i zasobność portfela. Materiały wykończeniowe czy elementy wyposażenia są zróżnicowane względem siebie nie tylko rozmiarem, formą, ale także i kolorystyką, materiałem, z których zostały wykonane czy parametrami technicznymi. Tak naprawdę można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. 

Czym tak naprawdę jest designerskie wyposażenie łazienki, które w obecnych czasach jest tak modne? Samo określenie “designerskie” odnosi się wprost do produktów, które są projektowane, które są jakieś, wyróżniają się, odstają od sztampowych form. Definicja tego typu produktów jest wręcz bardzo szeroka i bez problemu znaleźć można designerskie wyposażenie łazienki w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Z pewnością warto zapoznać się z branżowymi stronami czy typowo wnętrzarskimi, by znaleźć właśnie tego typu designerskie wyposażenie łazienki.

szafka pod umywalkę

Przykłady designerskiego wyposażenia łazienki

Z pewnością jednym z lepszych przykładów na designerskie wyposażenie łazienki jest wanna wolnostojąca na nóżkach. Trzeba przyznać, że te modele wyróżniają się swoją wyjątkową estetyką, ciekawym wykończeniem. Taka wanna jest nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim jest dekoracją wnętrza. Tak naprawdę w jedna wanna może zmienić typowo surowe miejsce w łazienkę z charakterem. Z jej pomocą wnętrze może zmienić się też w prywatną strefę SPA.

Innym przykładem designerskiego wyposażenia łazienki są różnego typu niesztampowe umywalki nablatowe. Umywalki nablatowe cieszą się ogromną popularnością. Ich atutem jest nie tylko wygląd, ale także i komfort użytkowania. Ze względu na wyższy rant można bardziej komfortowo wykonać takie czynności higieniczne, jak chociażby mycie twarzy czy ogolenie się. Poza tym ze względu na sposób montażu nie zabierają tak cennego miejsca w samej szafce. Co ma szczególne znaczenie z niewielkich łazienkach. Obecnie na rynku bez problemu otrzymać można nie tylko białe umywalki nablatowe, ale także złote, czarne, z dekorami, wykonane ze szkła, drewna czy stali.

 

Czarne designerskie baterie

Jednym z elementów designerskiego wyposażenia łazienki może być także armatura. Już od dobrych kilku sezonów nie królują baterie chromowane, a takie które dostępne są w kolorze złotym, czarnym, czarno - złotym czy białym. Czarne baterie łazienkowe mogą zrobić przysłowiową robotę, nawet we wnętrzu, co do którego nie ma dobrego pomysłu. Są bowiem wyróżnikiem w jasnych łazienkach, stanowią ciekawy kontrast kolorystyczny. Prezentują się ciekawie także w łazienkach, w których występują już inne ciemne elementy wyposażenia.

Tak samo dużym zainteresowaniem cieszą się baterie złote. Wprowadzają one element luksusu, czegoś ekstrawaganckiego do wnętrza. Przy okazji sprawdzają się idealnie w surowych i zimnych w odbiorze łazienkach, ponieważ kolor złoty ociepla, sprawia, że wnętrze wygląda bardziej przytulanie. Mówiąc o designerskich bateriach, należy wspomnieć także o bateriach wolnostojących, które są niezwykle dekoracyjne. Modele te są montowane w pobliżu wanny wolnostojącej. Montaż ich jest bardziej skomplikowany, gdyż zazwyczaj związany jest ze zmianami instalacji wodnej. Jednak sam efekt wizualny robi wrażenie.

Warto przeczytać