Oświetlenie biurowe ma być przede wszystkim praktyczne, nie znaczy to jednak, że nie możemy odkryć jego strony estetycznej. Poprzez odpowiednią świetlną aranżację możemy nadać nudnej przestrzeni biurowej zupełnie inny wymiar. To w końcu tutaj przychodzą zainteresowani klienci, którzy zdanie o Twojej firmie wyrabiają sobie na podstawie tego, jak prezentuje się Twoje biuro. Warto zatem wykorzystać dekoracyjny aspekt oświetlenia po to, aby pokazać swoją profesjonalną, nowoczesną i kreatywną stronę. Oto, co oferuje rynek.

Obecnie ambitni i dynamiczni przedsiębiorcy zwracają uwagę nawet na najmniejsze detale w aranżacji biura. To właśnie dlatego producenci i projektanci pracują nad nowoczesnym designem po to, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Meblicante oferuje całą gamę dekoracyjnego oświetlenia, które pozwoli na ciekawą aranżację wnętrza oraz jednocześnie na praktyczne i równomierne oświetlenie biura. 

Żarówki dekoracyjne

Nie dość, że ładne to żarówki te ograniczają również zużycie prądu. Ich wyróżnikiem jest zastosowanie włókna wolframowego wewnątrz żarówki, które układa się w dekoracyjny sposób. Myślący o ekologii i ekonomii mogą zdecydować się na żarówki halogenowe, posiadające ogromną wydajność świetlną, a także oszczędne żarówki oparte na zastosowaniu diod.

Różnorodna barwa

Istnieje wiele temperatur barwowych światła, których nieumiejętne dobranie może znacznie pogorszyć warunki pracy. Ważne jest odpowiednie natężenie i moc tak, aby nie męczyć wzroku. Kiedy zastosujemy wysokiej jakości żarówki możemy bawić się tworzeniem różnorodnego efektu świetlnego. Zimne oświetlenie górne możemy łączyć z ciepłym punktowym. Ważne jest jednak, aby dobrać je umiejętnie, ponieważ nikt z nas nie chce pracować we wnętrzu oświetlonym żarówkami, dającymi zielonkawą poświatę. Często też żarówki, dające nieprzyjemną barwę na zewnątrz, zupełnie inaczej działają we wnętrzach. Właśnie dlatego kwestie te warto skonsultować ze specjalistami.

Nieoczywiste lampy

Kolejną możliwością świetlnej aranżacji jest zastosowanie efektownych lamp. W dzisiejszych biurach nie ma tylko nudnych plafonów, ale również lampy stojące, wiszące i biurkowe. Zresztą same plafony i kinkiety zyskują ciekawe i oryginalne formy. Odpowiednio dobierając lampy o ciekawym designie możemy uczynić przestrzeń biurową dużo przytulniejszą. Często to właśnie one są decydującym akcentem dekoracyjnym sprawiającym, że wnętrze wygląda na bardziej nowoczesne. Możesz również zdecydować się na minimalistyczny stelaż z dużą, dekoracyjną żarówką. Tym sposobem Twoje biura szybko się zmieni.

Warto przeczytać