Duży biznes wymaga często zupełnie innego podejścia do większości kwestii niż ma to miejsce w przypadku małych i średnich firm. Kiedy nasza firma zatrudnia setki osób, dziesiątki podwykonawców, posiadamy fabryki i magazyny, zapewnienie odpowiedniego ciągu dostaw, który nie będzie niczym zakłócony może okazać się kluczem do osiągnięcia sukcesu na rynku. Wystarczy bowiem kilka błędów w organizacji procesu logistycznego, by cała fabryka przestała produkować lub klienci przestali otrzymywać towar z naszych magazynów. Od takich wydarzeń już tylko krok dzieli nas do poważnych tarapatów finansowych. Właśnie dlatego zadbanie o logistykę na najwyższym poziomie powinno być naszym priorytetem.

Popularne drogi transportu towarów

            Towary transportowane są przede wszystkim na cztery sposoby: transportem drogowym (spedycja), kolejowym, lotniczym orz morskim. Zależnie od rodzaju towaru lub surowca, posiadanego budżetu, a także naszych oczekiwań względem transportu wybiera się różne z tych dróg. W ich doborze zawsze pomaga profesjonalna firma logistyczna, której zlecamy zadanie.

Wybieramy firmę logistyczną

            W wyborze firmy logistycznej do tak dużych i odpowiedzialnych zadań nie powinniśmy kierować się jedynie niską ceną, a raczej nie powinniśmy robić tego w ogóle. Przede wszystkim na uwadze musimy mieć bezpieczeństwo naszych transportów, zagwarantowanie nieprzerwanych ciągów logistycznych przez operatora, a także jego doświadczenie i pozycję rynkową. Na tej podstawie będzie nam znacznie łatwiej wytypować potencjalnego partnera do współpracy. Na rynku działają marki takie jak GEFCO - pl.gefco.net, które oferują rozwiązania logistyczne na światowym poziomie. Wybierając tak solidną i sprawdzoną markę możemy mieć praktycznie pewność, że nasze transporty dojdą na czas, niezależnie od miejsca, z których zostają do nas nadane. Co równie ważne dotyczy to zarówno eksportu jak i importu. Nie ma znaczenia czy wysyłamy towary na drugi koniec świata czy też mamy je otrzymywać – w każdym wypadku firma taka wywiąże się znakomicie ze swoich zobowiązań wobec nas.

Bezpieczeństwo transportu międzynarodowego – ubezpieczenia

            Duże firmy logistyczne są zawsze ubezpieczone i podpisują z nami stosowne umowy na bezproblemowe dostarczenie towarów i surowców nawet z drugiego końca świata. Bez ubezpieczenia nie powinniśmy rozpoczynać współpracy z firmą logistyczną. W przypadku, gdy przesyłki mają pokonać nierzadko tysiące kilometrów liczba czynników, które mogą im zagrozić jest olbrzymia i nie możemy ryzykować ich zagubienia w trakcie.

Warto przeczytać