Zapewnienie dobrej atmosfery pracy powinno być priorytetem każdego przedsiębiorcy, który chce, aby jego firma była wydajna. Potrzeby pracowników są priorytetowe! Ważne jest zatem, aby stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy, w której wykonywanie obowiązków przez 8 godzin dziennie nie będzie uciążliwe. Jednym z ważniejszych czynników, umożliwiających wydajną pracę, jest dobre oświetlenie, właściwa temperatura oraz ochrona przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Wszystko to zapewnią pionowe żaluzje, czyli tzw. wertikale.

Każdy, kto pracuje w biurze wie, że zapewnienie odpowiedniego światła jest niezbędne. Najlepiej w tej roli sprawdza się oświetlenie naturalne. Po pierwsze zapewnia ono maksymalną widoczność, po drugie polepsza nasze samopoczucie. Zdarza się jednak, że w niektóre dni świeci ono zbyt intensywnie w nasz monitor lub ciekawskie spojrzenia zza okna rozpraszają nasze skupienie. Co wówczas zrobić? Zastosować wertikale, które można dowolnie regulować tak, aby zmniejszyć intensywność światła oraz ograniczyć widoczność zza okna.

Funkcjonalność i wygoda

Wertikale są szczególnie użyteczne na tych stanowiskach pracy, gdzie większość czasu spędza się przed monitorem komputera. Wówczas użytkownicy mogą indywidualnie dostosować natężenie wpadania światła do wewnątrz pomieszczenia, poprzez regulowanie lameli pod dogodnym dla siebie kątem. W razie potrzeby można dokładnie zaciemnić pomieszczenie, nie pozostawiając żadnych przeszkadzających w pracy prześwitów. Żaluzje pionowe to zatem symbol biurowego komfortu. Stosując je, łatwo i szybko przesłonisz przed słońcem nawet bardzo duże przeszklenia. Sam kąt położenia lameli zmienia się w prosty sposób za pomocą zastosowanego systemu łańcuszkowego. Bardziej nowoczesne rozwiązania wyposażone są w opcję automatycznego sterowania.

Elegancka prostota


Bardzo często wertikale kojarzą nam się z nudnymi przestrzeniami biurowymi o nijakiej aranżacji z lat 90. Pamiętajmy jednak, że współczesne żaluzje pionowe to zupełnie inny design, który potrafi stać się ozdobą niejednego biurowego wnętrza. Tego rodzaju żaluzje z pionowymi lamelami bardzo często spotkamy zarówno w dużych lokalach komercyjnych, jak i prywatnych gabinetach. Użytkownicy decydują się na nie ze względu na ich praktyczność oraz elegancki wygląd. Wertikale świetnie dostosowują się wizualnie i aranżacyjnie do surowej i minimalistycznej przestrzeni biurowej. Sprawdzą się również w różnego rodzaju salach konferencyjnych czy też bardziej tradycyjnych biurach. Wybierz swoje wertikale!

Warto przeczytać