Jeśli zastanawiasz się nad biznesem w branży gastronomicznej, a nie chcesz inwestować dużych pieniędzy, pomyśl o usługach mobilnych. Są one coraz popularniejsze. Oczywiście food trucki to droga sprawa, ale możesz zacząć od czegoś skromniejszego, choćby wózka rowerowego z automatem do produkcji waty cukrowej. Bardzo ciekawym pomysłem na biznes są też mobilne bary kawowe. Mobilne bary kawowe, które możesz kupić na przykład od firmy Coffee Break mogą być tzw. eventowe lub rowerowe. Eventowy bar kawowy ma postać dość dużej walizki, która po rozłożeniu zamienia się w niewielki, ale bardzo funkcjonalny i profesjonalny bar kawowy. W wersji rowerowej jest to oczywiście bar, który jest zintegrowany z pojazdem, dzięki czemu możemy się z nim łatwo przemieszczać.

Jak zarabiać na mobilnym bardzo kawowym?

Przede wszystkim, aby w pełni wykorzystać potencjał mobilnego baru kawowego trzeba naprawdę dobrze znać się na jego obsłudze. Umiejętności baristyczne są bardzo ważne dla odniesienia sukcesu w tej branży. Oczywiście można się wielu rzeczy nauczyć samodzielnie albo zatrudnić się w jakiejś kawiarni, żeby poznać podstawy tego fachu, ale zdecydowanie lepszą i łatwiejszą metoda jest zapisanie się na kurs baristyczny, na przykład oferowany przez firmę Coffee Break.

Ukończenie takiego szkolenia wyposaży Cię nie tylko w duża wiedzę teoretyczną o świecie kawy, ale też pozwoli na nabranie praktyki w parzeniu i serwowaniu tego napoju. Poznasz przepisy na najpopularniejsze napoje kawowe, a także podstawy latte art., czyli sztuki ich ozdabiania poprzez wzory na spienionym mleku. Oczywiście to dopiero pierwszy krok do zostania profesjonalnym baristą, ale po ukończeniu kursu w Coffee Break na pewno poradzisz sobie z obsługą mobilnego baru kawowego.

Mobilny bar kawowy możesz oferować jako usługę na różnego typu wydarzenia. Coraz popularniejszą formą jest zamawianie takiego baru wraz z obsługą na wesele. To idealny sposób na to, by zacząć rozkręcać swój biznes gastronomiczny. Ponieważ wesela organizowane są przede wszystkim w weekendy, możesz jeździć z mobilnym barem kawowym, nie rezygnując jednocześnie z pracy etatowej – dzięki temu zbadasz rynek, nabierzesz na nim doświadczenia oraz zgromadzisz pierwsze rekomendacje od klientów, co pozwoli ci bezpiecznie i spokojnie przejść z pracy etatowej do własnej działalności w branży gastronomicznej. Aby działać w ten sposób wystarczy jeden mobilny bar kawowy, więc nakłady finansowe na wejście w taki biznes nie są duże, a zapotrzebowanie na usługę jest spore, więc jeśli dobrze rozreklamujesz swoje usługi na pewno nie zabranie Ci klientów.
 

Jeżeli na swoim evencie potrzebujesz nie tylko znakomitej kawy, ale i profesjonalnej transmisji online, kliknij ► https://szok.biz/transmisje-on-line/

 

Oczywiście wesela to nie jest jedyny typ imprez, na jakich pojawiają się mobilne bary kawowe. Są one też coraz popularniejszym wyborem na różnego rodzaju eventy, takie jak targi czy konferencje, bo Polacy pokochali dobrą kawę i rozpuszczalny napój czekający na nich w termosach już ich nie zadowala. Dlatego obsługa tego typu eventów może być dobrą metodą na biznes, choć musisz liczyć się z tym, że to już większa skala i nie zawsze wystarcza jeden bar kawowy, który samodzielnie obsługujesz. Konieczna może więc być inwestycja w sprzęt oraz zatrudnienie i przeszkolenie personelu, który będzie go obsługiwał. Inwestycje te powinny się jednak szybko zwrócić, bo zapotrzebowanie na mobilną gastronomię na wysokim poziomie jest coraz większe. Wciąż więc jest spory kawałek tortu do podziału i dość łatwo można wypracować sobie mocną pozycję na rynku.

Warto przy tym rozważyć poszerzanie oferty – mobilne bary kawowe można na przykład uzupełnić o pokazy baristyczne na eventach czy warsztaty z latte art dla uczestników wydarzenia. Warto pamiętać, że Polacy kochają kawę i biznes oparty na kawie, jeśli tylko jest dobrze zaplanowany, to musi się udać.

Warto przeczytać