Coworkingi to przestrzeń dla osób, które nie chcą pracować ani w biurze swojej firmy, ani też w swoim domu czy mieszkaniu. Najczęściej jest więc ona dedykowana freelancerom, osobom pracującym zdalnie czy przedsiębiorcom. Czemu jednak warto korzystać z coworkingów i czy mogą być one zupełnie darmowe?

Coworking – czemu warto?

Przede wszystkim, praca w coworkingu jest idealną opcją dla osób, które lubią wychodzić do pracy. Jest to związane z tym, że m.in. w taki sposób wyznaczają one czas, w którym są w pracy, a czas w domu spędzają na zupełnie innych zajęciach, niż praca. Coworkingu to również otaczanie się ludźmi, którzy również pracują – możemy mieć z tym problem czy to podczas pracy z domu, czy podczas pracy w kawiarni.

Jednocześnie, praca w coworkingu to również idealna opcja nie tylko na kontakt z innymi ludźmi, ale również na networking. Na pewno w takich miejscach można trafić na wiele osób, które pracują w IT czy marketingu, a do tego na wielu przedsiębiorców z różnych branż – to idealna opcja, jeżeli zależy nam na tym, żeby poszerzać siatki naszych kontaktów.

Na koniec, jeżeli pracujemy sami, coworking to opcja tańsza, niż jakiekolwiek inne biuro. Spełniamy w taki sposób swój podstawowy cel – miejsce do pracy, nie generując jednak dodatkowych kosztów.

Dobre coworkingi wyposażone są również we wszystko, co może być nam potrzebne w trakcie pracy – nie zabraknie kuchni, ekspresu z dobrą kawą, ale również sali konferencyjnej czy miejsca, gdzie można spotkać się z partnerami biznesowymi. Coworking to przestrzeń pełna pracy, więc sama w sobie jest idealna na spotkania biznesowe.

Ile kosztuje coworking?

Wszystko zależy od samego coworkingu i oferowanych przez niego standardów, jego lokalizacji, a dodatkowo od opcji, na którą się zdecydujemy czy konkretnego miasta w Polsce. W praktyce jest szansa na wynajęcie miejsca w coworkingu za 300-400 zł miesięcznie, ale jeżeli oczekujemy miejsca parkingowego, dostępu do coworkingu bez limitu a coworking powinien znajdować się w Warszawie, cena będzie wynosić nawet 1500 zł miesięcznie lub więcej!

Czy coworking może być darmowy?

Zdecydowanie tak. Jeżeli poszukujemy coworkingu za darmo, warto sprawdzić głównie galerie handlowe w okolicy, zdarza się bowiem, że oferują one właśnie darmową przestrzeń coworkingową. Jedną z takich galerii w okolicach Warszawy jest Galeria Łomianki.

Warto przeczytać