Na efektywność pracy ma wpływ wiele czynników – i nie mamy tu na myśli jedynie kwestii związanych z umiejętnościami pracowników czy ich doświadczeniem zawodowym. Równie ważne jest zorganizowanie pracy. Tutaj także nie sprowadzamy tego wyłącznie do podziału obowiązków między poszczególnych członków zespołu. Elementem dobrej organizacji pracy jest też… porządek w biurze. Bałagan w miejscu pracy nie tylko powoduje, że nie najlepiej się w niej czujemy, lecz także może sprawić, że staniemy się mniej efektywni w naszych działaniach. Nieporządek w miejscu pracy może być źródłem mnóstwa komplikacji na co dzień – a każdy, kto chociaż przez jakiś czas pracował w biurze, doskonale o tym wie. Komu zlecić sprzątanie biura? Naszym zdaniem – zewnętrznej firmie sprzątającej. To zdecydowanie lepszy pomysł niż polecenie pracownikom sprzątania „po godzinach”.


 

Zatrudnienie pracowników na etat a outsourcing

W dzisiejszych czasach naturalnym elementem działania biznesu jest nawiązywanie współpracy z rozmaitymi firmami outsourcingowymi. Doskonałym przykładem może być zatrudnienie firmy sprzątającej. W ten sposób nie musimy zatrudniać własnych pracowników, a jedynie korzystamy z usług firmy zewnętrznej w takim wymiarze, jaki jest nam potrzebny. Możemy liczyć więc na znaczną oszczędność: zatrudniając pracownika sprzątającego na etat, ponieślibyśmy o wiele wyższe koszty niż zlecając co jakiś czas taką usługę firmie zewnętrznej. Jednak takie rozwiązanie niesie też z sobą wiele innych korzyści.


 

Współpraca z firmą sprzątającą – dlaczego warto?

Mówiąc o korzyściach związanych z korzystaniem z usług firm sprzątających na początek warto zaznaczyć, iż powierzając pracę w ręce fachowców mamy gwarancję profesjonalnego wykonania usługi. Firma, która specjalizuje się w sprzątaniu powierzchni biurowych, dysponuje sprzętem i akcesoriami niezbędnymi do posprzątania biura. Zatrudniając firmę outsourcingową nie musimy się też martwić o preparaty pielęgnacyjne i środki czystości, ponieważ firma na pewno nimi dysponuje – to kolejna oszczędność wynikająca z korzystania z usług takiej firmy. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest to, że w firmach sprzątających zatrudniony jest profesjonalny personel. Osoby pracujące na takich stanowiskach posiadają wiedzę na temat stosowania preparatów chemicznych oraz obsługi specjalistycznego sprzętu do sprzątania. Mówiąc o współpracy z firmą sprzątającą podkreślmy również fakt, iż biuro jest wizytówką naszej firmy. Dlatego by zadbać o dobrą prezencję w oczach kontrahentów warto zadbać o estetykę powierzchni biurowych.


 

Jak często sprzątać biuro?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Częstotliwość sprzątania powierzchni biurowej w dużej mierze ma związek z charakterem prowadzonej działalności. Jednak bez względu na to, w jakiej branży specjalizuje się nasza firma, sprzątanie biur należy przeprowadzać w regularnych odstępach czasu. Doskonale sprawdza się tu usługa sprzątania cyklicznego: firma sprzątająca pojawia się wtedy w naszym biurze co jakiś czas.

Warto przeczytać