​Darmowe coworkingi nie są zjawiskiem częstym. O ile standardowa przestrzeń coworkingowa znajduje się w każdym dużym polskim mieście, to nikogo nie dziwi fakt, że za jej korzystanie należy zapłacić, czasem naprawdę sporo. Pod Warszawą mamy jednak szansę na to, by zdecydować się na korzystanie z niej zupełnie za darmo! Gdzie? Czas odwiedzić Galerię Łomianki!

To właśnie tutaj czeka na nas Współpracownia – to kameralny, komfortowy coworking, z którego możemy korzystać zupełnie za darmo. Nie brakuje tutaj biurek, wygodnych foteli biurowych, szybkiego internetu czy nawet przestrzeni do relaksu w trakcie lub po pracy. Znajdziemy tutaj nawet plakaty Polskiej Szkoły Plakatu, które są regularnie zmieniane, czuć tutaj więc również nutę twórczości i kreatywności. Nic dziwnego, że na pracę we Współpracowni decyduje się naprawdę wiele osób.

Sam coworking działa w takich godzinach jak cała Galeria. Jeżeli chcemy z niego skorzystać, nie musimy się nigdzie zapisywać. Wystarczy zabrać swojego laptopa i zajęć jedno z wolnych miejsc.

Współpracownia jest bardzo często odwiedzana przez studentów, przedsiębiorców (w tym zwłaszcza tych początkujących), freelancerów czy osoby po prostu pracujące zdalnie na etacie. Jest to miejsce idealne do pracy cichej, ale również do nauki czy spotkań biznesowych. W przypadku tych ostatnich Współpracownia będzie na pewno lepszym rozwiązaniem niż sieciowe kawiarnie.

W samej Galerii jednak czeka na nas również strefa gastro – jeżeli więc potrzebujemy śniadania, launchu lub kawy, dostaniemy je bez najmniejszych problemów.

Dlaczego warto korzystać ze Współpracowni?

Odpowiedź jest oczywista – to komfortowe miejsce do pracy zdalnej, do tego w zupełności darmowe. Jeżeli więc pracujemy zdalnie, nawet okazjonalnie, a nie chcemy robić tego z naszych domów, mieszkań czy kawiarni, to właśnie ten coworking będzie dla nas idealnym wyborem.

Oczywiście w Warszawie czy okolicach można zdecydować się na tradycyjne coworkingi, jednak potrafią one kosztować naprawdę sporo. W jednym z nich, jeżeli zdecydujemy się na dedykowane biurko (w innym przypadku będziemy dzielić je przynajmniej z jedną osobą), nielimitowaną ilość godzin pracy oraz miejsce parkingowe, całość kosztów, jakie poniesiemy, wyniesie 1400 zł.

Faktem jest, że w miejscu tego typu komfort pracy będzie prawdopodobnie większy, we Współpracowni nie możemy też liczyć na typowe, dedykowane biurko, lecz nie każdy zdecyduje się z tych powodów, by płacić za miejsce w coworkingu tę naprawdę sporą kwotę.

Galeria Łomianki – miejsce, w którym warto działać!

Współpracownia to jednak jedynie fragment tego, co oferuje Galeria Łomianki. Znajdziemy w niej również inną przestrzeń, wydzieloną przez Galerię i udostępniona lokalnej społeczności zupełnie za darmo – jest nią Współdzielnia. To miejsce, w którym organizowane są różnego rodzaju warsztaty, szkolenia czy spotkania. Mogą z niej korzystać również różnorodne stowarzyszenia oraz fundacje, które normalnie nie mogą pozwolić sobie na wynajem tego typu powierzchni.

We Współdzielni znajdziemy wiele wygodnych krzeseł, stoły czy nawet zaplecze, które przyda się przy organizowaniu wielu wydarzeń.

Dodatkowo czeka tam na nas punkt wymiany książek oraz coś zupełnie nowego – punkt adopcji roślin. Jeżeli nie możemy dłużej zajmować się naszą rośliną, możemy ją tutaj zostawić, aby zabrał ją ktoś inny. Podobnie, gdy szukamy nowych kwiatów i roślin, lecz nie chcemy lub nie możemy ich kupić, również warto odwiedzić Współdzielnię, by wybrać jeden z pozostawionych kwiatów.

Widać więc, że Galeria Łomianki to idealne miejsce nie tylko do pracy, lecz również nauki czy wręcz organizacji wydarzeń. Więcej o Współdzielni, Wspólpracowni czy Punkcie Adopcji Roślin dowiecie się na stronie internetowej Galerii Łomianki, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Warto przeczytać