​Galeria Bronowice w Krakowie stara się zaproponować swoim klientom naprawdę wiele. Z tego powodu wiele rozwiązań, które tam spotkamy, nie są rzeczami standardowymi, których możemy być pewni w innych galeriach handlowych. Jedną z nich jest właśnie coworking – miejsce, które naprawdę wielu powinno poznać!

Coworking to po prostu przestrzeń do pracy. Równie dobrze sprawdza się jednak w przypadku nauki, zwłaszcza wśród studentów. Dlaczego jednak powinniśmy się na niego zdecydować?

Dla kogo przeznaczony jest coworking w Galerii Bronowice?

Jest to idealne miejsce dla osób, które wykonują wolne zawody, pracują zdalnie, posiadają własne firmy lub po prostu szukają miejsca do pracy lub nauki. Jak widać, grupa odbiorców jest naprawdę szeroka, lecz nie może to dziwić. Same przestrzenie coworkingowe są popularne na całym świecie, są również bardzo chętnie wykorzystywane przez tzw. cyfrowych nomadów – to osoby, które łączą swoją pracę z ciągłym podróżowaniem, stad niewiele jest miejsc, gdzie zostają naprawdę długo. Pracują zazwyczaj zdalnie, a ich zmiana miejsca zamieszkania nie wiąże się ze zmianą pracy, stąd bardzo wygodnym dla nich rozwiązaniem są właśnie biura coworkingowe na całym świecie.

Darmowy coworking – czy to naprawdę taka świetna oferta?

Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak! Jeżeli ktoś poszukuje coworkingu w Krakowie, to powinien liczyć się z tym, że przyjdzie mu za niego zapłacić kilkaset złotych miesięcznie, w zależności od tego, który z nich wybierze oraz na którą opcję konkretnie się zdecyduje. W końcu możemy wybierać albo najem stałego biurka, albo miejsca przy jednym z biurek lotnych. Nie zmienia to faktu, że kosz jest to dość znaczny, zwłaszcza w zestawieniu z ofertą właśnie Galerii Bronowice. Coworking jest zupełnie darmowy, pamiętajmy jednak o tym, że nie mamy opcji na rezerwowanie w nim miejsc – należy ono do tego, kto pierwszy pojawi się na miejscu, stąd też nie warto czekać i najlepiej rezerwować sobie przestrzeń do pracy jak najszybciej.

Same darmowe coworkingi to zjawisko, które nie jest w naszym kraju bardzo popularne. Wiele osób decyduje się na pracę w kawiarniach czy restauracjach McDonald’s, jednak praca w nich nie jest tak komfortowa, jak właśnie w coworkingach.

Co może zaoferować nam coworking w Galerii Bronowice?

Spore biurko, wygodny fotel, bardzo szybki internet czy podstawowe sprzęt biurowe, takie jak ksero czy skaner. To całkiem sporo jak na to, że całość jest darmowa! Do tego coworking sprawdzi się zarówno w przypadku nauki, jak i pracy, a w tym drugim przypadku możemy zdecydować się zarówno na spokojną, pracę indywidualną, jak i również prace w nawet dość sporej grupie.

Skąd wzięła się popularność coworkingów?

Kiedyś miejsca takie, jak coworkingi, były naprawdę niszowe. Oczywiście przybyły one do nas z krajów zachodnich, jednak zyskały naprawdę dużą popularność. Wynika ona przede wszystkim z kilku faktów.

W niektórych branżach, a na pewno należy do niej IT czy marketing, wiele osób chce i może zdecydować się na pracę zdalną, również w przypadku, gdy łąćzy się to z jednoosobową działalnością gospodarczą. W takim przypadku nikt nie oferuje nam wygodnego biura, gdzie możemy pojawić się codziennie na około 8 godzin. Z jednej strony to duży plus – w końcu nie musimy stać w korkach w drodze do biura. Minusem jest jednak fakt, że … gdzieś musimy pracować. Wielu w tym przypadku decyduje się na swoje domy i mieszkania, lecz w przypadku braku specjalnie wydzielonych do tego pomieszczeń, cała nasza przestrzeń zmienia się w biuro, co wielu osobom po prostu przeszkadza.

Dodatkowo, w takich przypadkach pracujemy znacznie mniej efektywniej. Gdy nie wychodzimy z miejsca naszego zamieszkania, zawsze możemy przerwać pracę, by zrobić coś naprawdę ważnego – wyjść na zakupy, zrobić pranie, ugotować obiad lub zrobić sobie przerwę, bo w końcu zawsze będziemy kogli popracować chwilę dłużej, w końcu cały czas jesteśmy w naszym „biurze”. Z tego powodu efektywność pracy spada naprawdę znacznie. Często znacznie więcej udaje nam się zrobić, gdy mamy miejsce do pracy poza miejscem naszego zamieszkania.

Jak już wspominaliśmy, coworkingi to również znakomite rozwiązanie dla tych, którzy dużo podróżują, pracują zdalnie i nie chcą wiązać się z jednym miejscem – wtedy w każdym z tych, do którego przybywają, mogą poszukać coworkingu i tam pracować przez wybrany przez siebie czas.

Nie może więc dziwić, że coworkingi naprawdę zyskały na popularności. Jeżeli jednak przestrzeń taka oferowana jest nam za darmo, naprawdę szkoda z niej nie skorzystać. Zapraszamy wszystkich do coworkingu w Galerii Bronowice w Krakowie – jesteśmy pewni, że spełni on Wasze wymagania, a na miejscu praca będzie naprawdę efektywna i owocna!

Warto przeczytać