Rynek handlu nieruchomościami jest bardzo pojemny, jednak panuje na nim ogromna walka pomiędzy biurami pośrednictwa nieruchomości. Walka jest bardzo zacięta, a stawką jest w wielu przypadkach los każdej z agencji. Często bywa tak, że aby zdobyć klienta, biura nieruchomości angażują najnowsze technologie i niemałe nakłady finansowe. A gra warta jest świeczki, gdyż prowizje za jedno sprzedane mieszkanie mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nie dziwi więc nikogo, że firmy w każdej branży inwestują w coraz to nowsze rozwiązania informatyczne oraz elektronikę wspomagającą ich pracę. Coraz bardziej na topie stają się programy, które wspomagają pracę oraz komunikację pomiędzy pracownikami różnego szczebla.

Bardzo popularne w ostatnich latach stały się systemy komputerowe CRM. Jest to system zarządzania relacjami z klientem, który obejmuje różne gałęzie relacji składające się na całokształt kontaktów z każdym z naszych klientów. CRM może obejmować m.in. sprzedaż, obsługę po sprzedażową oraz reklamę i marketing.

W agencjach nieruchomości oprogramowanie CRM wykorzystywane jest już od wielu lat, gdyż pomaga w optymalizacji czasu oraz kosztów związanych z pozyskaniem każdego klienta. Dobrze przygotowane oprogramowanie powinno znacząco obniżyć koszty obsługi i pozwolić na lepszą kontrolę nad całym procesem obsługi każdego klienta. Dobry system CRM pozwala na generowanie wszelkiego rodzaju statystyk i tworzenia zależności pomiędzy klientami a agencją nieruchomości.

Ważną sprawą przy korzystaniu z tego typu oprogramowania jest jego stała aktualizacja i ciągła praca. Tylko tak możemy w pełni wykorzystać możliwości systemów CRM projektowanych dla agencji nieruchomości. Posiadanie i praca z aktywnymi programami CRM to nie jest już wymysł właścicieli agencji, to wymóg i trend w światowym biznesie nie tylko nieruchomości, ale w każdej branży. Wszyscy przedsiębiorcy dążą do optymalizacji pracy swoich pracowników oraz szybkiej wymiany informacji pomiędzy placówkami, na jaką pozwalają programy CRM pracujące w chmurze.

Warto przeczytać