Jeden z największych sklepów z obuwiem w Polsce - eobuwie.pl - prowadzi działania mające na celu walkę z koronawirusem.

Jeden z największych sklepów z obuwiem w Polsce - eobuwie.pl - prowadzi działania mające na celu walkę z koronawirusem. Firma przekazuje środki na pomoc m.in. szpitalowi w Zielonej Górze.

Jak pomaga eobuwie.pl? 10 procent dochodu ze sprzedaży kolekcji stworzonej we współpracy z Evą Longorią, zostało przeznaczone na cele charytatywne. Za zgromadzone środki zakupiono respirator dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Firma pomaga szpitalowi od początku pandemii. Co tydzień przekazywane jest aż trzy tysiące rękawiczek ochronnych (zapotrzebowanie placówki to około sześciu tysięcy sztuk tygodniowo), maseczki ochronne, przyłbice, płyny do dezynfekcji, mydła antybakteryjne.

Zatrudniani są także nowi pracownicy, z lokalnych biznesów, które przymusowo są obecnie zamknięte. Blisko miesiąc temu spółka zapowiedziała, że ma 150 wolnych miejsc, dziś wiadomo, że szuka kolejnych pracowników.

Prezes zarządu spółki, Marcin Grzymkowski, obniżył swoją pensję do symbolicznej złotówki. W centrum logistycznym mierzenie temperatury, rękawiczki i maski ochronne oraz dezynfekcja stanowisk pracy są na porządku dziennym.

Podobne działania, ale oczywiście o innej skali, prowadzone są przez olbrzymie, zagraniczne marki. New Balance produkuje maski zamiast butów, o czym na swoim blogu wspomina właśnie eobuwie.pl.

Pomagają też inne branże, na przykład automotive, która to wykorzystuje druk 3D do tworzenia respiratorów. Tak robi m.in. Opel czy Rolls Royce.

Bardzo istotne są również inicjatywy wsparcia sąsiedzkiego typu widzialna ręka, czyli grupy na Facebooku. Wśród nich znajdziemy ogłoszenia o pomocy sąsiedzkiej, w tym wyprowadzaniu psów, zajmowania się dziećmi czy też organizowania zakupów osobom starszym i nawet wymiana produktów spożywczych. Najważniejsze to oczywiście, abyśmy zostali w domu, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli CSR, to obecnie bardzo ważne narzędzie walki z koronawirusem. Bez wsparcia firm, instytucji, prywatnych przedsiębiorców, ciężko byłoby o opanowanie sytuacji na całym świecie.

Warto przeczytać