Fundusze, których przedmiotem obrotu na rynkach finansowych są akcje to obecnie najpopularniejsze instrumenty finansowe świata. Aby inwestować w ETF, należy założyć konto u brokera, który zapewnia do nich swobodny dostęp. Korzystając z dedykowanego systemu transakcyjnego, możesz inwestować w wybrany sektor gospodarki bez potrzeby samodzielnego tworzenia optymalnej stawki. Jak zatem wybrać odpowiedniego brokera, aby inwestować z zyskiem i zachowując pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji? 

Fundusze giełdowe są bez wątpienia bardzo zróżnicowane. Aktualnie ich liczba sięga ponad kilkadziesiąt, przy czym te najbardziej popularne to m.in. USO Oil Fund, GBS Gold czy też SPDR Industrial, a także wiele innych funduszy. Korzystając ze strony renomowanego brokera, możesz inwestować w ETF-y z największymi zyskami. 

Zalety handlu ETF

Fundusze giełdowe wykazują ogromną płynność, która znacznie ułatwia dywersyfikację zainwestowanych środków. Renomowany broker może ustalić niski próg wejścia na rynek dla klientów, dzięki czemu znacznie szersza grupa odbiorców może sobie pozwolić na korzystanie z tego narzędzia handlowego. Warto przy tym pamiętać, że pośrednik ETF współpracuje z akcjami, które zostają swobodnie wprowadzone na rynek. Co to oznacza w praktyce? Otóż, inwestor może prowadzić obrót funduszami giełdowymi przez cały czas trwania operacji giełdowej w nieustannie zmieniających się cenach. Właśnie te funkcje sprawiają, że brokerzy są niezwykle popularni wśród początkujących traderów. 

Cechy idealnego brokera ETF

Znalezienie odpowiedniego brokera to bardzo istotny etap przygotowań do pierwszej inwestycji. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na przejrzystość oferty potencjalnego partnera, a także wysokość opłat, prowizji i spreadów, które pobiera za korzystanie ze swoich usług. Jeśli chcesz wybrać dobrze, sprawdź ofertę Saxo Forex broker, który oferuje dostęp do tysięcy instrumentów inwestycyjnych z giełd całego świata. 

Równie istotne są odpowiednie uprawnienia i pozwolenia na działalność finansową na terenie RP. Warto sprawdzić te informacje zarówno na stronie brokera, jak i bezpośrednio u instytucji nadzorujących takich Komisja Nadzoru Finansów KNF. 

Jeśli wybrany broker posiada licencję, kolejnym krokiem jest przetestowanie platformy transakcyjnej. Powinna być przejrzysta i intuicyjna w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący inwestor nie będzie miał problemów z jej obsługą. 

Renomowany broker to pierwszy krok na ścieżce do świata inwestorów i jednocześnie uzyskania pełnej niezależności finansowej. Warto o tym pamiętać decydując się na skorzystanie z usług jednego z nich. 

Warto przeczytać